wtorek, 27 marca 2012

Olsztyn bez uprzedzeń
Po zimowej przerwie aktywiści i aktywistki WSAT-u przypomnieli o swojej obecności! Dnia 27.03.2012 na billboardzie znajdującym się przy jednej z głównych arterii miasta pojawił się vlakat nawiązujący do wydarzeń mających niedawno miejsce w Olsztynie.
Środowiska prawicowe, z UPR-em na czele, stanęły w obronie młodego człowieka dostarczającego pizzę, który rozklejał po dostawie posiłku rasistowskie wlepki na drzwiach miszkań studentów pochodzących z Arabii Saudyjskiej, przebywających w Olsztynie w ramach stypendium naukowego. "Niepoprawni politycznie" działacze prawicowi twierdzą, że walczą o wolność słowa i widzą zagrożenie terrorystyczne ze strony Saudyjczyków.
Według nas pokazują jednocześnie swoją ignorancję, butę i ksenofobię.
Jest nam wstyd za obraz mieszkańców Olsztyna, jaki tworzy się w oczach obcokrajowców za pomocą takich działań. Sprzeciwiamy się szufladkowaniu ludzi ze względu na pochodzenie, religię, czy kolor skóry. Mamy nadzieję, że za sprawą tego symbolicznego baneru chociaż część arabskich studentów zorientuje się, że są ludzie, którzy myślą inaczej.Wiemy, że właśnie takich ludzi jest w Olsztynie większość.

Warmia Street Art Terror

1 komentarz:

 1. Dear Street Artists,

  First of all I would like to apologize my incoming long entry.

  My name is Samet and I'm studiying in landscape architecture department and researching "street art and it's effect on city image" as one of the foreign students who is studying in Olsztyn.

  I have been following you and your works for a while and gave a space to Warmia Street Art Terror in one of my presentation. Becouse as I believe, what you are trying to do is what community needs for a better social relations.

  Pointing defects of a society and doing this in an intelligent way is most tempting part of street art.

  According to subject, I would like make an interview or discover your ideas via online communication. I would be apreciate if you accept to be a part of this research which will be publish in Turkey.
  Here is the contact options: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=579528798
  E-mail: sametcansiz (gmail)

  Best regards

  OdpowiedzUsuń